![lebistro-01](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2015/04/lebistro-01.jpg?resize=696%2C399&ssl=1)
Μια από τις πιο cool ιδέες για τη σύγχρονη καντίνα.
Και πως ένα ειδικό τμήμα της Peugeot, το Design Lab αποφάσισε να δημιουργήσει το “Le Bistrot du Lion:” ένα όχημα που μεταμορφώνεται και έχει θέσεις για 30 άτομα!
Μια πλήρης κουζίνα, όλα τα εξαρτήματα και ένα side panel με 46αρα οθόνη που δείχνει τον chef να ετοιμάζει!
Η δε Peugeot χρησιμοποίησε και της συμβουλές του Parisιάνου chef Sven Chartier πριν το παρουσιάσει στη Milan Design Week και την World’s Fair Expo Milano.