![1714771848_Epitafios_2024_-2-768x512.jpg](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2024/05/1714771848_Epitafios_2024_-2-768x512.jpg?resize=696%2C464&ssl=1)
Τη Μεγάλη Παρασκευή 3 Μαΐου 2024 το απόγευμα ο Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων χοροστάτησε στην Ακολουθία του Επιταφίου Θρήνου στον Μητροπολιτικό Ιερό Ναό Αγίων Πρωτοκορυφαίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Βεροίας.
Ακολούθησε η καθιερωμένη περιφορά του Επιταφίου στους κεντρικούς δρόμους της πόλεως και η συνάντηση με τους Επιταφίους της ενορίας του Αγίου Ιωάννου του Ελεήμονος (παρεκκλησίων Αγ. Σπυρίδωνος και Αγ. Στεφάνου) μπροστά από το Δημαρχείο της πόλεως.