![1712055702_1-2.jpg](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2024/04/1712055702_1-2.jpg?resize=696%2C524&ssl=1)
Δ.Τ. 2 Απριλίου – Παγκόσμια Ημέρα παιδικού βιβλίο
Η παρέα του ΚΔΑΠ-ΑμεΑ του Δήμου Νάουσας, είχε τη χαρά να ταξιδέψει στο μαγικό κόσμο του παραμυθιού, συντροφιά με τη «Νεράιδα Λιλά». Η καλή μας Νεράιδα, χρωμάτισε τα λουλούδια του δάσους με όλες τις αποχρώσεις της παλέτας ενώ γέμισε μυρωδάτους καρπούς τα πολύφυλλα δέντρα.
Ξεναγός στη διαδρομή μας ήταν η συγγραφέας του παραμυθιού και αγαπημένη φίλη μας Μάρθα Κούντη, που μας σύστησε στη Νεράιδά της και μας μίλησε για την έμπνευσή της.
Η παραμυθένια βόλτα μας πραγματοποιήθηκε στον υπέροχο χώρο της Δημοτικής Βιβλιοθήκης μας, με οικοδέσποινα τη φίλη μας Αναστασία Κωνσταντίνου- Παλιά, μέσα στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας παιδικού βιβλίου!!!
Ένα βιβλίο είναι ένα ανοιχτό παράθυρο στον κόσμο!!!