![1711972781_39b4a26a-e6cf-4745-bc79-c6bf1764cd41.jpg](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2024/04/1711972781_39b4a26a-e6cf-4745-bc79-c6bf1764cd41.jpg?resize=696%2C365&ssl=1)
Υπέκυψε και η δεύτερη γυναίκα που παρασύρθηκε από ΙΧ σε στάση λεωφορείου στην Πατρίδα το πρωί της Δευτέρας 1 Απριλίου 2024, ηλικίας 20 ετών. Νωρίτερα είχε καταλήξει 68χρονη γυναίκα, κάτοικος της περιοχής.
Η επίσημη ανακοίνωση της Αστυνομίας:
Σήμερα (1 Απριλίου 2024) και ώρα 09:40 περίπου, στο 6ο χιλιόμετρο επαρχιακής οδού Βέροιας – Σκύδρας, Ι.Χ.Ε. όχημα που οδηγούσε 64χρονος ημεδαπός, εξετράπη της πορείας του, προσέκρουσε σε στάση λεωφορείου και παρέσυρε 68χρονη ημεδαπή γυναίκα και 20χρονη αλλοδαπή γυναίκα, με αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό τους. Ο 64χρονος οδηγός συνελήφθη και σε βάρος του σχηματίζεται σχετική δικογραφία. Προανάκριση για τα ακριβή αίτια του δυστυχήματος διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Βέροιας.