![CE95CEB8CEB9CEBCCEBFCF84CF85CF80CEB9CEBACEB7CC8120CEA5CF80CEBFCF83CF84CF81CEB1CC81CF84CEB7CEB3CEBFCF8520CE99CE9CCEA0.jpg](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2024/03/CE95CEB8CEB9CEBCCEBFCF84CF85CF80CEB9CEBACEB7CC8120CEA5CF80CEBFCF83CF84CF81CEB1CC81CF84CEB7CEB3CEBFCF8520CE99CE9CCEA0.jpg?resize=696%2C365&ssl=1)
Δ.Τ. Εθιμοτυπική επίσκεψη με αφορμή την αποχώρησή του από την 1η Μεραρχία Πεζικού Βέροιας πραγματοποίησε ο Διοικητής της μονάδας, Υποστράτηγος Σαράντης Τυλιγαδάς, στον Δήμαρχο Βέροιας, κ. Κωνσταντίνο Βοργιαζίδη, το πρωί της Τρίτης 5 Μαρτίου 2024.
Οι δύο άνδρες επιβεβαίωσαν το καλό επίπεδο συνεργασίας μεταξύ της τοπικής αυτοδιοίκησης και του στρατού καθ’ όλη τη διάρκεια της θητείας του Υποστράτηγου στην ΙΜΠ, ενώ ο Δήμαρχος Βέροιας τον συνεχάρη για την τοποθέτησή του στη θέση του Υποδιοικητή στην Ανώτατη Στρατιωτική Διοίκηση Υποστήριξης Στρατού (ΑΣΔΥΣ) στην Αθήνα.