![tzanakopoulos20veria2028-2-20242022.jpg](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2024/02/tzanakopoulos20veria2028-2-20242022.jpg?resize=696%2C438&ssl=1)
Σε ανοιχτή εκδήλωση στη Βέροια μίλησε ο βουλευτής Α’ Αθήνας της Νέας Αριστεράς Δημήτρης Τζανακόπουλος, το απόγευμα της Τετάρτης 28 Φεβρουαρίου 2024.
Ο κ. Τζανακόπουλος παραχώρησε πριν την ανοιχτή ομιλία συνέντευξη Τύπου στα τοπικά ΜΜΕ, ενώ ακολούθησε η ομιλία του στο κατάστημα “Παπαγάλο” στη Βέροια, στην οποία έδωσαν το παρών δεκάδες υποστηρικτές της νέας πολιτικής κίνησης.
Τον Δημήτρη Τζανακόπουλο υποδέχτηκε και προλόγισε η πρώην βουλευτής Ημαθίας Φρόσω Καρασαρλίδου, ενώ πριν την κεντρική ομιλία έκανε σύντομη τοποθέτηση ο βεροιώτης δικηγόρος στη Θεσσαλονίκη, Γιάννης Λαζόπουλος.
Μετά την ολοκλήρωση της ομιλίας ακολούθησε διάλογος με το κοινό.
Δείτε το βίντεο της ομιλίας, όπως μεταδόθηκε ζωντανά μέσα από το InVeria.gr στο facebook: