![δευαβ-κινητοποιηση.jpg](https://i0.wp.com/www.kathemera.gr/wp-content/uploads/2023/03/δευαβ-κινητοποιηση.jpg?resize=696%2C465&ssl=1)
Σε 24ωρη απεργία προχωρούν οι εργαζόμενοι της ΔΕΥΑ Βέροιας την Δευτέρα (20/3/2023), αντιδρώντας στο νομοσχέδιο που – όπως τονίζουν – ανοίγει τον δρόμο για την ιδιωτικοποίηση του νερού.
Στις 9 το πρωί της Δευτέρας (20/3) θα γίνει συγκέντρωση του Σωματείου Εργαζομένων της ΔΕΥΑΒ έξω από τα γραφεία της Επιχείρησης, στο πλαίσιο της απεργίας.
(function(d, s, id){var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = “//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v2.0”;fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));
//