Την Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε ο δρόμος Θυσίας Γιαννιτσων – Ημιμαραθώνιος, 6 χιλ. και αγώνας μικρών παιδιών 800μ. Στον αγώνα αυτόν συμμετείχαν 6 δρομείς του Συλλόγου δρομέων Βέροιας στον Ημιμαραθώνιο 1 δρομεας στα 6 χιλ και 1 δρομεας στα 800μ. των μαθητων.

Σημαντικές ήταν οι διακρίσεις των δρομέων της πόλης μας αφού ο Μισοκέφαλος Αντώνης κατέλαβε την 1η θέση στην γενική κατάταξη στα 6 χιλιόμετρα με επίδοση 22’21’’ , ο Κουκουτέγος Αντώνης την 3η θεση στην γενική κατάταξη και 1η στην ηλικιακη του κατηγορία στον Ημιμαραθωνιο με επίδοση 1:23’ και ο Αθανασάκης Παναγιώτης την 2η θεση στα 800μ των μαθητών. Επίσης 2η θεση στην ηλικιακή κατηγορία (50 – 55 ετων ) κατέλαβε ο Κωστόπουλος Κωστας με επίδοση 1:39’30’’ και την 3η θεση στην ηλικιακή κατηγορία ο Κελεπούρης Στράτος.