Ο Θρασύβουλος επικράτησε 1-0 της Βέροιας με ωραίο γκολ του Ντακόλ με ψηλοκρεμαστό σουτ και έβαλε βάσεις σωτηρίας απέναντι στην ομάδα της Ημαθίας που θα περιμένει ακόμη λίγες μέρες για την μαθηματική εξασφάλιση της ανόδου.

Σε ένα ματς που είχε λίγες καλές στιγμές, πολλές διακοπές και κυρίως καθυστερήσεις ο Θρασύβουλος πήρε στο ενενήντα τους τρεις βαθμούς και βλέπει τώρα την παραμονή του στην Football League να πλησιάζει πιο κοντά. Το πλεονέκτημα που απέκτησαν οι γηπεδούχοι από το 28ο λεπτό με την αποβολή του Ολαϊτάν με δεύτερη κίτρινη κάρτα δεν φάνηκε ιδιαίτερα λόγω της καλής απόδοσης της Βέροιας. Το παιχνίδι είχε λίγες φάσεις, κυρίως με μακρινά σουτ των ποδοσφαιριστών του Θρασύβουλου που κατάφεραν με ένα από αυτά να σημειώσουν το γκολ που τους έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ (Λύσσανδρος Γεωργαμλής): Κασμερίδης, Καρράς (80′ Βλάχος), Παγώνης, Bασιλείου, Σύρος, Ψιάνος, Σκόνδρας, Ντακόλ, Ροντρίγκες Ντα Σίλβα (91′ Σταμπολζίεβ), Νικολάου, Ζουμπουλάκης

ΒΕΡΟΙΑ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Καντιμοίρης, Καλί, Μπάρμπας, Μπαργκάν (79′ Βεργώνη), Λαγκλέ, Ντιέ (90′ Ολισαντέμπε), Ολαϊτάν (83′ Μπουλούτ), Κάντι, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης

Inveria.gr – Βέροια, Νάουσα, Αλεξάνδρεια, Ημαθία: Νέα, ειδήσεις, σχόλια, σατιρισμός, ανάδειξη θεμάτων που απασχολούν την κοινωνία της Βέροιας και της Ημαθίας γενικότερα