Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον ημιτελικό του Final 4, νίκησε δύσκολα με 74-62 την Ούνιξ Καζάν στον τελικό της Βαλτικής Λίγκας που έγινε στο Βίλνιους. Η ανωτερότητα των παικτών του Γιόνας Καζλάουσκας έπαιξε καθοριστικό ρόλο στα τελευταία λεπτά, καθώς μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ.

Ο Λαβρίνοβιτς με 15 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ της ΤΣΣΚΑ, τη στιγμή που ο Κιριλένκο είχε μόλις 9 πόντους με 0/5 δίποντα. Ο Τζαβάι με 13 πόντους και άλλα τόσα ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίους για την Ούνιξ.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Τεόντοσιτς 8π.-4ασ., Λαβρίνοβιτς 15π.-5 ριμπ., Σισκάουσκας 12π.-4ριμπ., Κρστιτς 11π., Βορόντσεβιτς 6π.-9 ριμπ., Σβεντ 4π., Κάουν 5π., Γκόρντον 4π., Κιριλένκο 9π.-8 ριμπ.

Ούνιξ Καζάν: Λίντεϊ 5π., Βερεμένκο 6π., Γκριρ 14π.-4 ασ., Σαβρασένκο 4π., Γιακοβένκο 3π., ΜακΚάρτι 8π.-8 ριμπ., Τζαβάι 13π.-13 ριμπ., Ντόμερκαντ 9π.