Για τις εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών περιφερειακών αρχών της 7ης Νοεμβρίου 2010 ανακηρύχθηκαν οι παρακάτω συνδυασμοί υποψηφίων:
  
Α’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ                “ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ”   
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ     – υποψήφιος Περιφερειάρχης
ΤΡΕΜΠΕΛΗΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ       – υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
ΟΚΤΩ (8)   υποψήφια μέλη Περιφερειακού Συμβουλίου :
1. ΑΔΑΜΟΥ ΕΛΕΝΗ  του  ΧΡΗΣΤΟΥ
2. ΖΟΠΟΥΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 
3. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. ΜΠΟΜΠΟΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ( ΜΑΙΡΗ)  του ΗΛΙΑ
6. ΡΟΔΟΒΙΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του  ΘΩΜΑ  
7. ΤΡΑΪΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
8. ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Β’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ                          ”ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΜΕΤΩΠΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ”  
ΜΠΟΛΑΡΗΣ  ΜΑΡΚΟΣ του  ΗΛΙΑ                         – υποψήφιος Περιφερειάρχης
ΜΟΥΡΝΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  του  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ    – υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
                                                     
ΟΚΤΩ ( 8)  υποψήφια μέλη Περιφερειακού Συμβουλίου :
1. ΓΙΟΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΔΟΥΔΟΥΜΗ – ΣΟΥΡΟΒΙΚΗ  ΝΙΚΟΛΕΤΑ του ΙΩΑΝΝΗ
3. ΔΡΑΓΚΟΛΑΣ  ΠΑΥΛΟΣ  του  ΘΩΜΑ
4. ΚΟΥΤΖΙΑΜΠΑΣΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ  του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5. ΚΥΡΙΑΖΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
6. ΜΠΑΛΤΑΤΖΙΔΟΥ  ΘΕΟΔΩΡΑ  ( ΔΩΡΑ )  του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
7. ΟΥΡΣΟΥΖΙΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
8. ΧΑΤΖΗΪΩΑΝΝΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  
Γ’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ                              “Δύναμη για την ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ
                                                            ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Χ. ΨΩΜΙΑΔΗΣ”      
ΨΩΜΙΑΔΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  του  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ               – υποψήφιος Περιφερειάρχης
ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του ΘΕΟΔΩΡΟΥ  – υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
                                                     
ΟΚΤΩ ( 8)  υποψήφια μέλη Περιφερειακού Συμβουλίου :
1. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 
2. ΓΙΑΝΝΑΒΑΡΤΖΗΣ  ΣΤΑΥΡΟΣ  του  ΧΡΗΣΤΟΥ  
3. ΖΕΪΜΠΕΚΗ ΣΟΦΙΑ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
4. ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του ΖΑΧΑΡΙΑ 
5. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
6. ΜΠΑΤΣΑΡΑ  ΓΕΩΡΓΙΑ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
7. ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ  του ΙΩΑΝΝΗ   
8. ΦΡΑΓΚΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Δ’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ                     “ΚΑΘΑΡΑ ΧΕΡΙΑ, ΚΑΘΑΡΕΣ ΙΔΕΕΣ, ΚΑΘΑΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ”     
ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΙΩΣΗΦ      –  υποψήφιος Περιφερειάρχης
ΚΑΡΑΜΠΕΡΗΣ  ΜΑΡΚΟΣ  του  ΘΩΜΑ        – υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
                                                    
ΕΠΤΑ ( 7 )  υποψήφια μέλη Περιφερειακού Συμβουλίου :
1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ  
2. ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ  ΜΑΡΙΑ  του ΙΓΚΟΡ   
3. ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΛΙΣΑΒΕΤ  (ΕΛΣΑ)  του ΑΝΤΩΝΙΟΥ   
4. ΟΡΤΑΝΤΖΟΓΛΟΥ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  του  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 
5. ΠΑΝΤΖΑΡΤΖΙΔΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  του  ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
6. ΠΑΤΗΣ  ΜΑΡΙΟΣ  του  ΑΝΔΡΕΑ    
7. ΤΣΙΑΡΤΑΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ  του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Ε’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ                   “Ριζοσπαστική Αριστερή Ενότητα – Μπορούμε να τους
                                                   σταματήσουμε”     
ΚΟΥΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ( ΤΑΣΟΣ) του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ    – υποψήφιος Περιφερειάρχης
ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ( ΣΑΚΗΣ ) του ΘΩΜΑ              – υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
                                                    
ΟΚΤΩ ( 8)  υποψήφια μέλη Περιφερειακού Συμβουλίου :
1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ  ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ  
2. ΚΙΡΜΑΝΙΔΗΣ  ΘΕΟΛΟΓΟΣ  του  ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ   
3. ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 
4. ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
5. ΡΙΖΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  του ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗ 
6. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΚΥΡΙΑΚΗ  ( ΚΙΚΗ)  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  
7. ΣΠΥΡΙΔΟΥ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ( ΝΑΤΑΣΣΑ)  του ΝΕΟΚΛΗ    
8. ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ  του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΣΤ’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ                            “ΑΣΗΜΙΝΑ  ΞΗΡΟΤΥΡΗ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑΡΗ 
                                                           «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ – ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ – ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ »”    
ΞΗΡΟΤΥΡΗ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑΡΗ  ΑΣΗΜΙΝΑ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ   – υποψήφια Περιφερειάρχης
ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ  ΦΙΛΙΠΠΟΣ  του ΣΩΤΗΡΙΟΥ                           – υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
                                                    
ΕΠΤΑ ( 7 )  υποψήφια μέλη Περιφερειακού Συμβουλίου :
1. ΒΑΡΑΚΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  του ΛΑΣΚΑΡΗ  
2. ΒΟΤΑΝΙΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ  του  ΙΩΑΝΝΗ   
3. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ  
4. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ   του  ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ  
5. ΜΑΡΑΝΤΙΔΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  του  ΓΑΒΡΙΗΛ 
6. ΜΟΧΛΑΣ  ΘΕΟΧΑΡΗΣ  του  ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 
7. ΣΤΑΜΑΤΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ  
Ζ’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ                                      “ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ” 
                                                           
ΤΡΕΜΟΠΟΥΛΟΣ  ΜΙΧΑΗΛ  του  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ        – υποψήφιος Περιφερειάρχης
ΚΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ  ΘΕΟΧΑΡΗΣ  του  ΝΕΟΚΛΗ            – υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
                                                    
ΠΕΝΤΕ ( 5 )  υποψήφια μέλη Περιφερειακού Συμβουλίου :
1.  ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ  ΑΘΗΝΑ του  ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ  
2.  ΓΙΑΝΝΑΚΗ – ΠΑΣΧΟΥΛΑ  ΑΓΓΕΛΙΚΗ  του  ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ  
3.  ΚΑΚΑΡΟΓΛΟΥ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  του ΚΥΡΙΑΚΟΥ   
4.  ΚΑΡΑΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ  ΣΥΜΕΩΝ  του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
5.  ΛΟΓΓΙΝΙΔΟΥ  ΕΛΕΝΗ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Η’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ                                    “ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ – ΑΝΤΑΡΣΙΑ  ΣΕ 
                                                                   ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ – ΕΕ- ΔΝΤ- ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗ” 
                                                           
ΚΟΥΤΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  του  ΖΕΡΒΑ                            – υποψήφιος Περιφερειάρχης
ΣΟΥΝΑΠΟΓΛΟΥ  ΘΩΜΑΣ  του  ΔΑΜΙΑΝΟΥ             – υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
                                                    
ΠΕΝΤΕ ( 5 )  υποψήφια μέλη Περιφερειακού Συμβουλίου :
1.  ΑΝΘΥΠΑΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  – ΑΙΑΣ   του  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ   
2.  ΜΑΤΙΚΑΣ  ΛΑΜΠΡΟΣ   του  ΚΥΡΙΤΣΗ  
3.  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ   του  ΙΩΑΝΝΗ    
4.  ΠΑΠΑΘΩΜΑΣ  ΚΙΜΩΝ   του  ΘΩΜΑ 
5.  ΤΖΕΝΟΥ  ΕΥΛΑΛΙΑ   του  ΙΩΑΝΝΗ 
            Η ψηφοφορία θα διενεργηθεί την7η Νοεμβρίου 2010 ημέρα Κυριακή και θα αρχίσει την 07:00 ώρα και θα λήξει την 19:00 ώρα στα εκλογικά τμήματα που έχουν οριστεί με την υπ΄ αριθμ. τ.τ. 4706/15-10-2010 απόφαση μας.
Οι  Περιφερειακοί Σύμβουλοι της εκλογικής περιφέρειας Ημαθίας ανέρχονται σε πέντε (5).
 Το πρόγραμμα αυτό να τοιχοκολληθεί έξω από κάθε κατάστημα ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη των δήμων και των κοινοτήτων και των συνοικισμών αυτών.
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ